Partnerstvo pre Horné Záhorie
Návšteva zástupcov MAS Strážnicko v Skalici
Dňa 14.12.2010 navštívili Skalicu členovia MAS Strážnicko. Ich cieľom bol krátky seminár o fungovaní a aktivitách dvoch organizácií regionálneho významu pôsobiacich na území okresu Skalica a severného Záhoria - RRA Skalica a Partnerstvo pre Horné Záhorie o.z.

Za obe organizácie sa návšteve venovali Dagmar Michaličková a Erika Okániková. Nechýbal podpredseda o.z. Partnerstvo pre Horné Záhorie Milan Hollý.

Súčasťou semináru bola exkurzia technickej pamiatky Mlyna bratov Pilárikových a následne exkurzia do rekonštruovaného objektu vinohradníckej búdy u sv. Urbana. Členov zaujímali možnosti spolupráce s uvedenými organizáciami, ktorých pridanou hodnotou je regionálne pokrytie a regionálny dopad. Zaujímali sa o finančné nástroje, z ktorých boli obidva objekty rekonštruované. Zaujímavé bolo spojenie návštevy práve týchto dvoch objektov kde jeden       (Mlyn bratov Pilárikových) bol kúpený a rekonštruovaný z lokálnych zdrojov miestnej úrovne, druhý objekt ( vinohradnícka búda) bola z polovice rekonštruovaná z európskych finančných zdrojov (fond EAFRD) a z polovice zo súkromných zdrojov majiteľa objektu.

MAS Strážnicko implementujú v území svoju vlastnú integrovanú stratégiu rozvoja, pomocou nástroja LEADER ( finančný zdroj EAFRD) realizujú a manažujú v regióne vlastné projekty, ktoré sú v súlade s ich stratégiou a napomáhajú tak plošnému rozvoju vidieka/regiónu Strážnicko.

DSCF3029 DSCF3039 DSCF3042

Informáciu pripravila RRA Skalica